SON DAKİKA
Aksa Haber Bursa

ZABITA EKİPLERİNDEN MARKET DENETİMİ

ZABITA EKİPLERİNDEN MARKET DENETİMİ

Orhangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde yapılan market denetimlerinde raf fiyatı ile kasa fiyatları arasında karşılaştırma yaparak fiyat farkı olup olmadığını ve market içerisinde bulunan vatandaşların sosyal mesafe, temizlik ve maske kurallarına uyup uymadığını kontrol etti.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Hafta sonu Zabıta ekiplerimiz sokağa çıkma yasağını fırsata çevirerek İlçemiz genelinde tüm marketlerde denetme yaparak raf ve kasa fiyatlarını kontrol etti. Özellikle ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrollerini sağlayarak market içerisinde vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymaları gerektiğini ifade etti. Etiket üretim yeri, fiyat değişikliği tarihi gibi kontrollerini sağlayan zabıta ekiplerimiz şayet etiket fiyatlarında kasa ve raf arasında fark olan ürünler ile ilgili zabıta ekiplerimiz tespit tutanağı tutarak ilgili kurum olan ticaret il müdürlüğüne gönderdiklerini ifade etti.

 Denetimlerimiz pandemi sürecinde artmıştır

Belediye Başkanı Bekir Aydın, Zabıta ekiplerimizin market, bakkal ve büfelerdeki periyodik olarak denetimleri bu süreçte artmıştır. Vatandaşlarımızın özellikle marketlerdeki alışveriş esnasında sosyal mesafe kurallarını ihlal etmemesi ve satılan ürünleri bu süreci fırsata çevirerek haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı denetimlerimizi artırdık. İlçemiz genelinde bulunan tüm market ve bakkallarda sosyal mesafe kurallarına uyması gerektiğini ve firma sahiplerinin pandemi kurallarına uyup uymadığı konusunda denetimlerimizi sıklaştırdık. Pandemi sürecini hep birlikte atlamak adına zorunlu kalmadıkça evlerimizden çıkmayalım. Özellikle yoğun olarak kullanılan alanlarda mutlaka mesafeyi koruyalım, korumayanları da uyaralım. Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uyarak bu süreci en az hasarlar atlatalım” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ