SON DAKİKA
Aksa Haber Bursa

Kültür Merkezi İnşaatı Hız Kesmeden Devam Ediyor

Kültür Merkezi İnşaatı Hız Kesmeden Devam Ediyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kazandırılan ve yaklaşık 7,8 milyon TL’ lik birinci etabı tamamlanan Orhangazi Kültü Merkezi İnşaatının ikinci etabı çalışmaları hız kazandı. Kaba İnşaatları tamamlandığı projede sıva ve imalatları ve dükkânların ince incilikleri devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “ Orhangazi için büyük değer ihtiva eden kültür merkezinin ilçenin havasını değiştireceğini ifade ederken, Kültür Merkezinin tamamlandığında 7’den 70’e tüm ilçe halkına hizmet verecektir dedi. Burada gençlerimize yer var, orta yaşlılarımıza yer var. Yine evlenmek isteyen, nikâh kıymak isteyen çiftlerimiz burada olacak. Hemşehri derneklerimizin organizasyonları için de burası bir araç olacak”dedi.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ İlçemizde yapımına devam eden Orhangazi Kültür Merkezi İnşası birinci etabı tamamlandıktan sonra hız kaybetmeden ikinci etap çalışmaları da hız kazandı dedi. Büyükşehir Belediyemiz tarafından eski Marmarabirlik depolarının olduğu bölgeyi kamulaştırma sonrası Kültür Merkezi İnşaatı başladı. Orhangazi Kültür Merkezi’nin 7,8 milyon TL’ ye mal olan ilk etap inşaatı tamamlanmıştır. İkinci etabı da tamamlandıktan sonra ilçemizin kültür sanat hayatına renk katacaktır. Kültür Merkezi projemiz tamamlandıktan sonra Toplamda 13bin 950 metrekare inşaat alanında 9 adet dükkan, fuaye ve sergi alanları, çok amaçlı salonlar, nikâh salonu, kütüphane, sinema salonları, kafeterya ve otopark yer alacaktır Kültür Merkezi İnşaatımız önümüzdeki yıl sonuna kadar tamamlanarak hizmete açılmasını hedeflediklerini belirten Aydın, İlçemize büyük bir sorunu da ortadan kaldırmış olacağız dedi. İlçemizde herhangi bir dernek yada sivil toplum kuruluşlarının bugüne kadar yapmış olduğu en ufak bir etkinlikler bile okul bahçelerinde yada çok amaçlı elverişsiz ufak salonlarda yapıldığını ama kültür merkezi inşaat sonrası daha ferah, konforlu ve elverişli salonlarda yapılacaktır. Her türlü farklı etkinlikler, törenler, sergiler, etkinlikler ve aktiviteler için tüm mekânlar düşünüldü. Bu kapsamda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş olmak üzere Ekibine İlçemize kazandırdığı hizmetler adına teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ