SON DAKİKA
Aksa Haber Bursa

ZABITA EKİPLERİ AÇILAN İŞ YERLERİNİ DENETLEDİ

ZABITA EKİPLERİ AÇILAN İŞ YERLERİNİ DENETLEDİ

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada corona virüsle mücadele kapsamında alınan kararları açıklamıştı. Yeni Kontrollü Normalleşme süreci içerisinde çok riskli iller haricinde sabah 07.00 ile 19.00 arası Kafe, Restoran, Kıraathaneler gibi kapalı olan birçok iş yerlerinin yüzde elli kapasiteli bir şekilde açılması kararı alınmıştı. Açılan iş yerleri ile ilgi de tedbirleri elden bırakmamak adına Orhangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde bulunan Yeni Kontrollü Normalleşme süreci içerisinde açılan iş yerlerini denetimlerine başladı.

Orhangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri İlçe genelinde bulunan Yeni Kontrollü Normalleşme süreci içerisinde açılan tüm işyerlerini gezerek denetimlerini sıklaştırdı. Özellikle bu süreç içerisinde tedbirlerini daha fazla arttıran zabıta ekipleri açılan iş yerleri ile ilgili tedbirleri elden bırakmayarak müşterilerinin yüzde elli kapasiteleri şeklinde olmaları yönünde uyarılarda bulundu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamaya yönelik olarak Yeni Kontrollü Normalleşme sürecine girdiğimizi ifade etmişti.  Pandemi süresi içerisinde kapalı kalan iş yerlerinin sabah 07.00 ila 19.00 arası açılması yönünde açıklamasının ardından ilçe genelimizde Zabıta ekiplerimiz denetlemelerini sürdürdü. Pandemi tedbirleri kapsamında İlçemiz genelinde özellikle kapalı kalan kafeler, restoranlar, kıraathaneler gibi birçok iş yerlerinde çalışma kapasitelerinin yüzde elli kapasiteli ve sosyal mesafe kurallarına uyması noktasında uyarılarda bulundu. Zabıta ekiplerimiz hem iş yerlerinin denetimlerini yaparken hemde vatandaşlarımızı tedbirler konusunda bilgilendirdi.

Başkan Aydın, Tedbirlerin sıkılaştırılması ve gevşetilmesi de tamamen salgının seyri ile ilgilidir. Salgına karşı her türlü önlemlerimizi alalım. Yeni Kontrollü Normalleşme süreci her şeyin bitmesi anlamına gelmiyor. Bu süreçte daha çok dikkat etmeliyiz. Vatandaşlarıma çağrımdır kesinlikle rehavete kapılmadan tedbirlerimize daha fazla uyarak hayatımıza devam edelim. Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarımıza uyalım” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ