SON DAKİKA
Aksa Haber Bursa

KÖY OKULLARINDA HAZIRLIKLAR BAŞLADI

KÖY OKULLARINDA HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantı sonrası 2020-2021 eğitim öğretim takvimine değinerek “15 Şubat köy okullarının açılmasını kararlaştırdık” diyerek öte yandan “8 ve 12 sınıflar ile ilkokul ve özel okulların eğitim öğretimin 1 Mart’tan itibaren hazırlıklara başlanacak ifadesinin ardından Orhangazi Belediyesi hummalı bir çalışma başlattı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından okul bahçelerinde yıkama, temizlik ufak çaplı tadilat ve dezenfektan işlemlerini sürdürmeye devam ediyor.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Cumhurbaşkanımızın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda 15 Şubat tarihinden itibaren köy okulların açılması noktasında bizlerde köy okullarımızda hummalı bir çalışma başlattık. İlk etapta açılacak olan toplamda 9 köy okullarımızın bahçelerini yıkayarak, temizliklerini yaptık. Yine sınıflarımızı ve bahçelerimizi dezenfekte etmek için gerekli malzemelerini okullara gönderdik.

2020-2021 Eğitim Öğretimi yılı kısmi olarak 15 Şubat tarihinden itibaren yüz yüze eğitime başlayacaktır. Öğrencilerimizin yüz yüze eğitimleri dönmelerine çok az bir zaman kaldı. Buna göre Okullarımız; Ortaköy İlkokulu, Yeniköy İlkokulu ve Ortaokulu, Üreğil İlkokulu, Çakırlı İlkokulu, Örnekköy Orhan Öcalgiray İlkokulu, Gürleler Orhan ÖcalGiray İlkokulu, Gedelek Orhan Öcalgiray ve Narlıca İlkokulu olmak üzere toplamda 9 okulumuzun tüm temizlik işlemlerini gerçekleştirdik. Pandemi şartları göz önünde bulundurarak tedbirlerimizi elden bırakmayalım. 15 Şubat tarihinde yüz yüze eğitim görecek öğrencilerimize şimdiden eğitim ve öğretim yıllarında başarılar diliyorum. Unutmayalım ki tehlike hala geçmiş değildir, kurallarımıza uyarak tedbirlerimiz elden bırakmayalım ”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ