SON DAKİKA
Aksa Haber Bursa

İnegölspor Tesislerinde Hedef Yeni Sezon

İnegölspor Tesislerinde Hedef Yeni Sezon

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Baykoca Mahallesinde yapımını sürdürdüğü İnegölspor tesisleri hızla yükseliyor. Toplam 38 dönüm alan üzerinde inşa edilen ve içerisinde 2 adet doğal çim saha, 1 adet sentetik çim sahanın yer aldığı tesislerin Ekim ayında tamamen hizmete girmesi hedefleniyor.

Bursa’nın sporda öncü şehir olması için amatör ve profesyonel takımlara desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, İnegölspor’un ihtiyaç duyduğu modern spor tesisleri için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. İhalesi 12 Mart 2020’de yapılan tesislerde, 10 Haziran’da yer teslimi gerçekleştirilmişti. Toplam 38 dönüm olan proje alanında, bodrum, zemin + 2 kattan oluşan sosyal tesis binası (A Blok) inşa edilecek. Ayrıca zemin + 1 kattan oluşan altyapı sporcu binası (B Blok) ve zemin kattan ibaret olan soyunma binası (C Blok) inşa edilecek. Tesislerde, 476 metrekare inşaat alanlı 600 kişi kapasiteli üstü kapalı tribün de yer alacak. 2 adet doğal çim saha, 1 adet sentetik çim saha ise yine proje kapsamında olacak. Toplam 35 araç kapasiteli otopark yapılacak. Projenin ikinci etap ihalesi, 19 milyon 800 bin TL’ye mal olacak.

TESİS İNŞAATINDA İNCELEME YAPILDI

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Baykoca Mahallesi’nde inşa edilen tesis alanını İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, İnegölspor Başkanı Kani Ademoğlu ile birlikte gezerek yetkililerden bilgi aldı. Tesislerdeki çalışmaların ne aşamada olduğu, İnegölspor’un kullandığı tesislerden yeni tesislere geçişi, enerji hatlarının yer altına alınması ve yeni trafonun oluşturulmasıyla ilgili konular değerlendirildi.

TESİSLER BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ

İnceleme sırasında açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızı burada ağırlamaktan onur duyduk. İnegölspor tesislerimizin şuandaki mevcut durumunu görmek üzere buradayız. İnegölspor’umuz inşallah gelecekte çok daha güzel yerlerde olacak. Bunu özellikle kendim de inanarak ifade ediyorum. Yapılan planlama içerisinde, önümüzdeki 3 yılda İnegölspor göreceksiniz başta Sayın Başkanımızın bizzat ilgilendiği tesislerin yapılması, beraberinde takımla ilgili hedefe gidecek çalışmaların yapılması ve yine mali anlamda daha güçlü bir İnegölspor yapısı oluşturmak üzere yapılan çalışmalar neticesinde İnegölspor inşallah bir üst ligde hedefine adım adım yaklaşıyor olacak. Burası bizim için çok kıymetli. 30 yıl önce yapılmış olan tesis artık ömrünü tamamlamış durumda fiziki anlamda. İnşallah o alanda da yeni proje uygulayacağız. Ama öncelikli olarak İnegölspor’u burada önümüzdeki sezona hazır hale getirmemiz lazım. Çok ciddi yatırımlar bunlar. Burası İnegölspor’umuza ve şehrimize güç katacak, değer katacak. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BÖLGEYİ ÇEKİM MERKEZİ HALİNE GETİRECEK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise 38 dönümlük alanın 8 bin 500’lük kısmında kapalı alanın bulunduğunu belirtti. Spor merkezi çalışmalarında B Blok zemin kat betonarme ve su deposu imalatlarının tamamlandığını söyleyen Başkan Aktaş, “Kulüp binasının, soyunma odalarının ve beraberinde bir doğal sahayı inşallah Haziran ayına kadar bitirip İnegölspor’un naklini tamamlayacağız. Hemen akabinde Ekim ayında da alanın tamamen kullanımını sağlayacağız. ‘Yeni İnegöl’ diye tabir edilen bölge de giderek hareketleniyor. Yeni spor tesisi de bölgeyi çekim merkezi haline getirecek. Şehir merkezindeki tesisler ise İnegöl Belediyesi’nin öncülüğünde halkın kullanımına sunulacak. Çalışmaların şehre ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ