SON DAKİKA
Aksa Haber Bursa

İnegöl Belediyesi’nde Kurslar Başladı

İnegöl Belediyesi’nde Kurslar Başladı

İnegöl Belediyesi, pandemi nedeniyle uzun bir süre ara verilen ücretsiz sanat, hobi, meslek, dil eğitimi ve koro çalışmalarını yeniden başlattı. Kurslar pandemi kurallarına uygun şekilde az sayıda katılım ile yapılıyor.

İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz sanat, hobi, meslek ve dil eğitimi kursları ile koro çalışmaları yeninden başladı. Pandemi nedeniyle uzun süre ara verilen eğitimler, pandemi koşullarına uygun olarak belirli kurallar çerçevesinde tekrar hayata geçirildi. 12’şer kişilik sınıflar halinde Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinde 26 kursun startı verildi. 2 yeni kurs için de kayıtlar alınmaya başladı.

26 BRANŞTA EĞİTİM BAŞLADI

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban; kültür ve sanatın şehri İnegöl’de uzun süredir pandemi dolayısıyla kursların düzenlenemediğini hatırlattı. Pandemi öncesi kayıtların alındığını ve 26 kursta bu kayıtlar üzerinden eğitimlerin başladığını ifade eden Taban, “Şuan İnegöl’de kültür sanatın merkezi olan Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezimizde eğitimin başladığı kurslarımız; Genel Muhasebe, İleri Excel, Arapça Seviye A1, İngilizce Seviye A1, Temel Sekreterlik, Diksiyon, Çocuk Gelişimi, Amigurimi, Filografi, Ahşap Yakma, İğne Oyası, Ahşap Boyama, Yağlı Boya Resim, Giyim, Mefruşat, Ahşap Oyma Ve Kakma, 3 Boyutlu Kağıt Rölyef, Giyim Kalıp Hazırlama, El Nakışları, Bilgisayar İşletmenliği ve Drama. Bu kurslar için kursiyerler belirlenirken, geçtiğimiz Eylül ayında başvuruda bulunan vatandaşlarımız göz önüne alındı. Yani pandemi sürecinde kursa katılmaya hak kazanıp kursların iptal edilmesiyle eğitim alamayan vatandaşlarımız bu kurslarda eğitimlere başladı. Gençlik Merkezimizde eğitim verilen branşlar ise; yetişkin keman kursu, bağlama, ney, ud ve gitar” dedi.

İKİ YENİ KURS İÇİN KAYITLAR ALINMAYA BAŞLADI

İki yeni kursun da kayıtlarının alınmaya başladığını duyuran Taban, “Ayrıca 1 Mart tarihi itibariyle ilk defa eğitimi verilecek olan Açık Alevde Cam Şekillendirme ve Bakır Kazıma Kurslarımız için de www.inesmek.org adresinden kayıtlar alınmaya devam ediyor. Bu branşlarımızda da kayıt sürecinin ardından eğitim başlayacak” ifadelerinde bulundu.

KOROLAR DA ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Başkan Taban, Sani Konukoğlu Konferans Salonunda yine pandemi koşullarına uygun olarak Türk Halk Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Çok Sesli Gençlik Kosoru ve Türk Sanat Müziği Korosunun çalışmalarının başladığını da sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ