SON DAKİKA
Aksa Haber Bursa

GEMLİK BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞLARA MÜZE ÇAĞRISI “ANILARINIZ KENT MÜZESİNDE YAŞASIN”

GEMLİK BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞLARA MÜZE ÇAĞRISI “ANILARINIZ KENT MÜZESİNDE YAŞASIN”

Gemlik Belediyesi, kültür ve sanatın her alanında önemli adımlar atmaya devam ediyor. İlçenin kültür belleğini oluşturmak üzere restore edilen eski ahşap bina, Gemlik Kent Müzesi olarak ilçe halkına ve turistlere hizmet vermeye hazırlanıyor.

Müzenin iç teçhizatını hazırlanırken, detay projelerini bitirmek üzere olduğunun müjdesini veren Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, müzenin iç teçhizatını oluşturacak eşyaları ise bir kampanya ile toplamaya başladıklarını belirtti. Bir kenti geleceğe taşıyacak en temel yapı taşının geçmişi ile kurduğu derin bağlar olduğunu ifade ederken, “İlçemiz Bursa civardında kurulan en eski kent, milattan önce 12. yüzyıla kadar uzanan tarihiyle birçok tarih kitabında geçiyor. Biz de Gemlik’in tarihini hep beraber ileri taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Gemlik Belediyesi olarak ilçenin hem geçmişine hem de geleceğine ışık tutacak, asırlara uzanan tarihi ve kültürel değerleri bir araya getirecek olan Gemlik Kent Müzesi ile ilgili hazırlıkların sürdüğünü ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan,  Şu ana kadar ciddi bir envanter kayıt altına alındı ve sergilenmeye hazır. Sizler de ata yadigarı eşyalarınızı Kent Müzesi’ne bağışlayarak, geleceğe doğru atılan bu önemli adımda pay sahibi olmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin. Albümlerinizdeki kente dair eski fotoğrafları, geçmiş kuşaklardan size aktarılan kent tarihine ve kültürüne dair eşyaları, objeleri gelin birlikte inceleyelim ve sonrasında müzemizde sergileyelim. Gemlik’in hem tarihinde hem geleceğinde sizin de imzanız olsun. Anılarınız kent müzesinde yaşasın ” diye konuştu.

Müzede sergilenmek üzere eşya bağışlamak isteyenlerin Gemlik Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğüne 0224 513 45 21 – 1124 nolu telefondan ulaşabilecekleri ifade edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ