SON DAKİKA
Aksa Haber Bursa

2020’de 8,5 Km Yol Asfalt Ve Betonla Kaplandı

2020’de 8,5 Km Yol Asfalt Ve Betonla Kaplandı

Fen İşleri Müdürlüğü’nün 2020 yılı çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, yıl içerisinde 7 sokakta 2200 metre uzunluğunda asfalt, 19 sokakta da 6.200 metre uzunluğunda beton yol kaplama çalışması gerçekleştirildiğini açıkladı. Ayrıca 2020 yılında Fen İşleri Müdürlüğü marifetiyle 7 mahallede 11 noktada 310 araçlık otoparkın şehre kazandırıldığı ifade edildi.

Hayata geçirdiği projelerle vatandaşların yaşam standartlarını yükselten ve günlük yaşamı kolaylaştıran İnegöl Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü marifetiyle 2020 yılında yapım çalışmalarına aralıksız devam etti. Mart ayında ülkemizde görülen ilk covid-19 vakası sonrası ülkede tüm gündem pandemi olmasına rağmen planlanan çalışmalarından ödün vermeyen İnegöl Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü marifetiyle 2020 yılı içerisinde insan odaklı çalışma prensibiyle dur durak bilmeden hizmet atağını sürdürdü. İnegöl Belediyesi; merkez şantiyesinde konuşlanan yapım, yol, makine ikmal birimlerinin yanı sıra kırsal mahallelere ivedi bir şekilde müdahale etmek için oluşturulan doğu ve batı şantiyeleri ile hizmet ağını şehrin dört bir tarafına yayarak çalışmalarına devam etti.

PANDEMİYE RAĞMEN 2020 YILI VERİMLİ GEÇTİ

Fen İşleri Müdürlüğü’nün 2020 yılı çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, gönülden bağlı oldukları bu şehrin her bir noktasında var olmaya çalıştıklarını belirterek; “Dur durak bilmeden çalışmaya devam ediyoruz. Bu manada 7/24 çalışma prensibiyle hizmet ağını şehrin dört bir tarafına yayan Fen İşleri Müdürlüğümüz, pandemiye rağmen ortaya koyduğu çalışmalarıyla 2020 yılını verimli ve etkin bir şekilde geçirdi. Yapılacak daha çok işimiz var. İnşallah onları da hep birlikte yapacağız” dedi.

7 SOKAKTA ASFALT, 19 SOKAKTA BETON YOL KAPLAMASI YAPILDI

Nitelikli ve donanımlı personel ve ekipmanıyla İnegöl’ün her bir noktasında var olmaya çalışan Fen İşleri Müdürlüğünün 2020 yılı içerisinde bağlı olduğu birimleriyle önemli çalışmalara imza attığını belirten Taban; şöyle konuştu: “İnegöl’e değer katacak projelerin bir bir hayata geçtiğini görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu kapsamda 2020 yılı içerisinde asfalt birimimiz yoğun mesai harcadı. Bu yıl biliyorsunuz beton yol kaplama çalışmalarımız asfalttan daha fazla uygulandı. Yerli ve milli olma özelliğinin yanı sıra asfalta göre yüzde 50 daha tasarruflu olan beton yollarla şehrimizin pek çok sokağını buluşturduk. 2020 yılında sadece 7 sokağımızda 2200 metre uzunluğunda asfalt kaplama yaptık. Bu çalışmalarda 1805 ton asfalt kullanıldı. Ancak yeni uygulamamız olan beton yolu bu yıl çok daha fazla tercih ettik. Beton kaplama çalışmalarımız ise 19 sokağımızda uygulandı. Toplamda 10.330 metreküp beton ile 6200 metre uzunluğunda yolun kaplamasını yaptık. Ayrıca gelen sistem şikayetlerine göre İnegöl’ün muhtelif yerlerinde toplam 18 bin ton asfalt yama çalışması gerçekleştirdik. Bu çalışmalar doğrultusunda 2020 yılı için hedefimiz asfalt kaplamada 3000 metre iken, yapılan 2200 metre kaplama ile yüzde 73 başarı elde edildi. Beton yol kaplamada ise 7000 metre hedefinin yüzde 88’i gerçekleştirilerek 6200 metre beton yol uygulandı.”

9.300 METRE PARKE YOL VE 310 ARAÇLIK OTOPARK YAPILDI

“İnegöl’ün her bir noktasında ekiplerimizle var olmaya çalışıyoruz. Özellikle Fen İşleri Müdürlüğümüz her alanda hizmet üretmeye, vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm odaklı yaklaşarak çözümler üretmeye devam ediyor. Müdürlüğümüz bünyesinde Tretuvar Birimimiz de 2020 yılında yoğun bir çalışma dönemi geçirdi. 2020 yılında hedeflerimizin üzerinde bir çalışma ortaya koydu arkadaşlarımız. Tretuvar uygulamasında yılsonu hedefimiz 40 bin m2 iken, 41 bin 750 m2 tretuvar çalışması yapıldı. Parke yol kaplama çalışmalarında da 40 bin m2 hedefimizi aşarak 43 bin 500 m2, yani toplamda 9.300 metre uzunluğunda yolumuzu parke taş ile kapladık. Tretuvar birimimiz 2020 yılında merkezde 6 mahallemizde 12 sokakta 1300 metre uzunluğunda parke taşı uygularken, kırsalda ise 20 kırsal mahallemizde 8000 metre yol çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından 7 merkez mahallemizde 11 ayrı noktada 310 araçlık otopark çalışması yapıldı.”

HAM OYL BİRİMİ HEDEFLERİ AŞTI

“Fen İşleri Müdürlüğümüz, 2020 yılında ham yol ve karla mücadele çalışmaları konusunda da ciddi bir yoğunlukla çalışmalarına devam etti. 3 Greyder, 2 Yükleyici, 2 ekskavatör, 6 Kazıcı Yükleyici, 13 Adet Kamyon ve 1 adet tır ile karla mücadele kapsamında hem merkez hem kırsal mahallelerde 218 defa yol açma çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca ham yol çalışmaları kapsamında 18 mahallemizde 63 sokakta 167 bin 570 ton malzeme kullanılarak 15 bin 100 metretül yol yapıldı. Kırsal mahallelerimizde 107 ayrı noktada arazi yolları greyderler ile tesviye edildi. Muhtarlıklardan gelen talepler doğrultusunda 227 defa kırsal mahalleye kazıcı yükleyici desteği sağlanırken, yine 32 adet binanın yıkımına destek verildi. Ham yol ekibimiz 2020 yılında hedeflerimizi aşmayı başardı. Yılsonu hedefimiz 15 bin metretül iken gerçekleştirilen iş 15.100 metretül oldu.”

Yapılan her çalışmanın geleceğin modern İnegöl’ünü oluşturacak bir basamak olduğunu ifade ederek konuşmasını sürdüren Başkan Taban, “Fen İşleri Müdürlüğümüz pandemiye rağmen bu yıl hedeflerini tutturarak, hatta aşarak verimli bir yılı geride bıraktı. Çalışma arkadaşlarımı bu başarılarından ve emeklerinden dolayı kutluyorum. Şehrimizin eksiklerinin farkındayız. İnşallah el birliği ile daha yaşanabilir bir İnegöl’ü hep birlikte oluşturacağız. Koyduğumuz hedefleri adım adım hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” açıklamalarında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ